Vítám Vás všechny, milí členové společenství.

 

V současné době je nejen toto společenství, ale vůbec společenství velmi potřebné a povzbudivé. 

 

Podle stránek Antiochie jsem se díval, že Antiochia v nějaké podobě, dá-li Pán a já věřím, že dá jistě bude a je velmi prospěšné a dobré se společně za toto dílo modlit a také za jeho plody.

 

Bývalo zvykem a dobře si ten zvyk pamatuji, že o víkendu na 2. neděli velikonoční

 

bývala pouť Antiochie. 

 

Teprve v pozdějších letech tento termín nebyl pravidelný a ona pouť se uskutečňovala nejpozději od r. 2007 většinou během postu.

 

Já jsem zažil letní Antiochii 22x, jsem se však účastnil této pouti v podstatě po prvé  až rok před tím, než jsem nastoupil do Drahotuš - tedy v r. 2005 ve Šternberku a tehdy jsem zažil také "den, kdy zemřel papež." 

 

Když to tak píšu, můžeme vzpomenout, že tento svatý papež měl 15. výročí slavnostního vstupu do nebe!

 

My máme teď dobu, kdy asi pouť prožívat nebudeme moci ve smyslu onoho setkání.

 

Můžeme se setkat v modlitbě, mnozí se již setkávají společně aby nám Pán pomohl zdolat onu epidemii virovou ve 20:00. 

 

My se také setkáváme v modlitbě živého růžence podle tohoto rozpisu:

https://antioruzenec.signaly.cz/1211/srpen-2013-duben-2015-prosinec

 

Moje rozjímání jednoho desátku o Květné neděli s výhledem na Velký pátek:

 

A pouť Antiochie? 

 

Můžeme se modlit a činit pouť taky!

 

Já jsem se ty roky před tím, od r. 1997 (neb moje 1. Antiochia byl Maletín 1996) často vymlouval na to, že jsem v ten termín většinou slavil narozeniny (tím je nechci připomínat, vlastně ani nevím, proč tu výmluvu tu píšu) a po tom zhruba 4 roky zpět na povinnosti vysokoškolského studenta a na své ne úplně zdravé klouby, které toho mnoho ujít nemohou, už jsem přece, jak mě nazvali na Antiochii ve Václavově (ovšem u Bruntálu) "děda Antiošák". 

 

V těch letech "do té doby, než jsem se účastnil pouti", jsem to bral tak nějak jako "setkání navíc." Byl jsem na velkém omylu. 

 

Brzy jsem poznal, že toto setkání při pouti mělo mnohem větší užitek, než ono setkání podzimní, kdy se sdělovaly zážitky a s nástupem techniky "dataprojektoru" mě přestávalo bavit, byť jsem se ho nějak účastnit musel, když jsem v jistých letech a rád vedl turnusy Antiochie. 

 

Tím však nechci snižovat ani podzimní setkání, protože i to má nádherný rozměr společenství. Také bych rád vyzvednul úsilí těch, kteří se účastní tohoto díla o letních prázdninách, neboť je velmi potřebné a prospěšné nejen farnosti, kde se bude Antiochia dít, ale také každému z nich. 

 

Jste zváni k tomu tvořit společenství, které chce přinést Krista dnešnímu světu!

 

Vím, že nikdo, kdo byl se mnou na turnuse pod mým vedením, se asi moc nenaučil hymnu, kterou já vlastně taky jsem se nenaučil, ale má moc krásná a povzbuzující slova. 

 

Pomoci druhým poznat Krista je však ještě mnohem úžasnější! 

 

Zrovna včera jsem našel papírek a na druhé straně návod k rozjímání:

 

Pouť Antiochie se pro mě stala velmi důležitou a mnohem více jsem cítil, že Antiochie je promodlená a také požehnaná místním biskupem. 

 

A když jsem na ni z nějakého důvodu nemohl, udělal jsem si ji vždy nějak soukromě ať už na nějaké poutní místo nebo nějakou formou modlitby, kdy jsem na toto společenství vzpomněl. 

 

A k tomu Vás chci pozvat!

 

Právě v tomto měsíci bude pouť Antiochie a byť už ji nemáme nijak na starost, moc rád bych tu pouť udělal sic nemám žádnou pravomoc něco takového vyhlásit, je to má soukromá iniciativa. Takže nikdo nikam nechoďte!

 

A jelikož čas tomu moc nepřeje a koronavirus řádí, zatím nesmíme ani nikam bezdůvodně putovat - jen z práce domů nebo do přírody, za příbuznými, když už to musí být a všude s rouškou!

 

Antiošáckých triček mám docela hodně, ale roušky s logem Antiochia nemám žádné, nicméně nějaké mám.

 

Jistě máte někde kousek nějaký kostel, kapli, kříž, Boží muku či obrázek...

 

Tak po tři dny, od pátku v oktávu velikonočním, tj. 17. dubna do neděle v oktávu velikonočniím, 2. velikonoční neděli, tedy 19. dubna se sejděme na nějakém takovém místě kdekoli na světě k modlitbě desátku za Antiochii. 

 

Slibuji, že se nebudu vymlouvat, že je to můj narozeninový víkend!

(co to tady zase pletu)